close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
 

Help > Návštěvnost

Jak zjistím kontakt na určitého blogera?
Každý uživatel má možnost vložit do menu svého blogu položku "Zpráva autorovi". Díky ní může každý snadno daného blogera kontaktovat. Tato funkce je volitelná, a lze ji tedy kdykoli vypnout.
Co znamenají pojmy v žebříčku návštěvnosti mého blogu?
  • Jedinečná návštěva - Každý návštěvník je do počtu jedinečných návštěv započítán jako jedna jedinečná návštěva; pokud se stejný návštěvník vrátí na blog v průběhu jednoho dne víckrát, není už znovu započítán. Toto číslo tedy udává, kolik různých lidí navštívilo váš blog v průběhu jednoho dne.
  • Všechny návštěvy - Počet všech návštěv blogu v průběhu jednoho dne. Do všech návštěv jsou tedy započítány i opakované návštěvy stejných návštěvníků v průběhu jednoho dne. Počet všech návštěv je vždy větší než počet jedinečných návštěv, protože řada vašich čtenářů se na váš blog v průběhu jednoho dne vrací víckrát.
  • Navštívené stránky - počet zobrazených stránek vašeho blogu (tedy např. články, rubriky, archiv, profil, atd.)
Jak zjistím kolik lidí chodí na můj blog?
Základní informace o návštěvnosti svého blogu naleznete přímo v žebříčcích. Pro pokročilé sledování návštěvnosti můžete použít externí služby TOPlist, Navrcholu.cz, Blueboard a Google Analytics. Počitadlo těchto služeb na blog přidáte v Nastavení - Statistiky. Ve všech případech stačí zadat ID počitadla.
Co znamená "Propagace blogu"?
Nahrajte vlastní ikonku svého blogu a vyberte si některou z kategorií. Vaše ikonka se bude zobrazovat na blozích uživatelů, kteří si zvolili stejnou kategorii.
Funkci aktivujete v administraci svého blogu v Nastavení (volba "Propagace").
Poté nahrajte vlastní ikonku o rozměru 100 x 35 pixelů a zaškrtnutím vybrané kolonky zařaďte svůj blog do jedné jedné z připravených kategorií.
Pokud jste na svém blogu nezveřejnili za posledních 7 dní článek, nebude se vaše ikonka na ostatních blozích zobrazovat. Jestliže zveřejníte nový článek, zobrazování na dalších blozích se opět aktivuje. Vaše ikonka se nebude zobrazovat ani v případě, pokud máte vypnuté menu, nebo v něm nemáte přidanou položku Propagace.
Jak se ostatní dozvědí o mém blogu?
Základní propagaci každého blogu poskytujeme my sami formou žebříčků a zveřejňováním nových článků na hlavní stránce. Čím více článků budete psát, tím budete ostatním více na očích. Pokud budete navíc psát články zajímavé a přínosné, lidé se k vám budou sami vracet.
Další možnosti propagace jsou již na vás. Pošlete adresu svého blogu svým známým, kamarádům, příbuzným, kolegům, spolužákům. Zaregistrujte si svůj blog do vyhledávačů Seznam či Google. Získávejte i další zpětné odkazy - domluvte se s ostatními bloggery a vzájemně na sebe odkazujte. Domluvte se s dalšími majiteli internetových stránek, ať si k sobě umístí odkaz na váš blog.
Dříve či později se váš blog sám objeví i ve vyhledávačích, jako je Seznam nebo Google, odkud k vám budou chodit další návštěvníci. To však zpravidla trvá několik dní až týdnů. Tuto dobu můžete výrazně zkrátit právě výše popsaným získáváním zpětných odkazů, registrováním do katalogů a následně pak i častým publikováním nových a zajímavých článků.

Login to Blog.cz

Lost password
Přihlášením vyjadřuji souhlas se zněním Registračních podmínek a Všeobecných podmínek

Z našeho Blogu